Autor - Jan Mikulička a redakce

V krajském kole Čtenáře roku měla zastoupení i Lípa

31.3.2021 07:30 | Literatura

Svého vítěze již zná krajské kolo celostátní soutěž Čtenář roku. Je jím Hana Vondráková, kterou nominovala Krajská vědecká knihovna v Liberci.

Rozhledna Hvozd nabízí výhled až do Krkonoš

25.3.2021 08:41 | Tipy na výlet

Už od konce 18. století byla oblíbeným turistickým cílem vrch kopce Hvozd či Hochwald – v roce 1821 na něj vystoupil i bývalý rakouský císař Ferdinand I. Dnes tudy prochází česko-německá státní hranice.

Českolipské muzeum dále láká k virtuálním prohlídkám

25.2.2021 16:24 | Muzeum

Celosvětová pandemie koronaviru zasáhla kromě jiného také oblast kultury. Koncerty a divadelní představení se odehrávají online, na internet se přesunuly také výstavy. K virtuálním prohlídkám láká i Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.

Liberecký kraj zachraňují domácí turisté

17.2.2021 09:37 | Region

Výrazným způsobem zamíchala se statistikou návštěvnosti českých regionů za uplynulý rok koronavirová pandemie, která omezila možnosti cestování. Do všech krajů, Liberecký nevyjímaje, zamířilo v roce 2020 méně turistů. Ztráty počítají zejména majitelé ubytovacích zařízení.

Lze hlasovat o knihu roku Libereckého kraje

17.2.2021 09:33 | Literatura

Volit svou nejoblíbenější publikaci spojenou se zdejším regionem mohou čtenáři v tradiční anketě Kniha roku Libereckého kraje, jejíž čtvrtý ročník se koná právě nyní. Lidé si pak vyberou svou nejoblíbenější knihu v internetovém hlasování. Vítězná kniha získá čtenářskou cenu.

Firma ze Skalice oblékla do skleněných šatů sídlo Lasvitu

26.1.2021 08:54 | Nový Bor

Kdo se zajímá o umělecké zpracovávání skla, popřípadě shání ploché barevné sklo, může využít služeb další z firem z Křišťálového údolí.

Nový průvodce provede cyklisty krajem

11.1.2021 21:59 | Region

Pětadvacet tipů na výlety a bezmála osm set kilometrů tras. To vše nabízí nový cyklistický průvodce, kterého vydal Liberecký kraj. Vybere si každý: některé trasy jsou vhodnější pro rodiny s dětmi, jiné pro ty, kteří dávají přednost elektrokolům, další zase pro milovníky náročných terénů.

Kraj vyzkouší projekt chytrého hospodaření na českolipské OA

29.12.2020 11:10 | Česká Lípa

Prošlapávat cestu moderním technologiím v Libereckém kraji je cílem projektu, nazvaného Chytřejší kraj. Jedním z jeho témat je lepší hospodaření s vodou a energiemi. Proto kraj podporuje vznik takzvaných chytrých budov. První vlaštovkou v tomto směru jsou stavební úpravy na Obchodní akademii v České Lípě. 

Na severu je uložen lov divočáků, kvůli africkému moru

13.11.2020 16:16 | Region

Nákaza africkým morem prasat obchází okolo českých hranic. Aktuálně se nakažená zvěř objevuje v blízkosti Libereckého kraje v německém a polském pohraničí.

Dny evropského dědictví v Libereckém kraji (a poznáte památku?)

8.9.2020 16:15 | Region

Dny evropského dědictví čili European Heritage Days aneb EHD. Každoroční oblíbená akce v pozdním létě, během níž se mohou lidé podívat na všemožné památky od architektonických přes sakrální a technické až po galerie, muzea a další pozoruhodnosti.