Stará Lada a sídliště Lada v České Lípě propojí chodník

Verze pro tisk |

Vyšlapaná prašná cesta v současnosti propojuje sídliště Lada s tzv. Starými Lady, částí České Lípy plné rodinných domků. Toto spojení je pak především v podzimních a zimních měsících nedostačující, protože je cesta plná bláta a vody. Město tak plánuje pro obyvatele postavit nový chodník, který obě území pohodlně propojí.

Českolipští radní na svém zářijovém zasedání schválili zadávací podmínky pro výběr firmy, která chodník postaví. Jejím úkolem bude postavit cca 90m dlouhý a 3m široký chodník, který povede od hrany zastávky MHD ve Šluknovské ulici na Ladech až po odstavnou plochu v ulici U Rokle na Starých Ladech. Součástí stavby bude i instalace veřejného osvětlení, předpokládané náklady na stavbu jsou 1,2 milionu Kč. Chodník by měl po svém vybudování sloužit chodcům i cyklistům, pokud vše půjde dobře, měl by být hotový do konce letošního roku. 

„Vybudování tohoto chodníku jsem místním obyvatelům slíbila již v loňském roce na základě jejich podnětu. Před výstavbou jsme nejdříve museli získat potřebné pozemky do majetku města, nechat zpracovat projektovou dokumentaci a vyřídit další záležitosti. Všechny tyto procesy bohužel trvají nějakou dobu. Věřím, že do konce letošního roku bude chodník hotový a obyvatelé této části České Lípy se pohodlně a suchou nohou dostanou, kam potřebují,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.
 

alt
alt
Nahoru