Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

FBC statečně vzdoroval v derby s Mladou Boleslaví

Pikantní derby přilákalo na tribunu českolipské haly opět skvělou návštěvu, ta viděla bojovný výkon České Lípy v souboji s extraligovou Mladou Boleslaví. Favorit nakonec slavil vítězství, které stvrdil až střelou Pavla Boušky při českolipské power play do prázdné branky.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – Billy Boy Mladá Boleslav 5:7 (1:2, 1:2, 3:3)

Již po úvodním buly bylo všem zřejmé, jak utkání bude vypadat, poctivá obrana České Lípy proti útočnému florbalu v podání Boleslavi. FBC se však s tlakem vypořádal velmi dobře a k radosti 345 diváků šel i jako první do vedení, Mach našel zpoza branky Tichého, který ukázal svojí parádní disciplínu, střela golfem zapadla k tyči boleslavské branky, 1:0. Agresivní styl domácích platil hlavně při napadání, slibnou příležitost si vypracoval Bezouška, míček mu však poslední chvíli z čepele. Ještě veseleji mohlo být v deváté minutě, Kotera však svojí střelu otřel jen o břevno. Na druhé straně se dařilo především formaci Salát-Fojta-Bouška, která svírala do kleští FBC a nutila je k chybám a faulům. První přesilovou hru si tak vypracovali za opakované přestupky, které musel odsedět Jansa. Přesilovkový kolotoč Lípa neubránila, Gwuźdźovu střelu Slaný ještě zablokoval, ale Bouška odražený míček jednoduše dorazil do branky Ponomareva, 1:1. Na konci třetiny šla Boleslav do vedení, nenápadné nahození Štěpánka ztečoval před brankou Studený a hosté si tak do šatny odnesli jednobrankový náskok.

Tvrdá hra a rychlé brejky dělali Mladé Boleslavi starosti, jeden z nich musel zastavit Jiří Bouška nedovoleně, přesilová hra však potvrdila fakt, že početní nevýhoda je pro Středočechy často výhodou, zbytečnou ztrátu míčku potrestal únikem Uglanov, 1:3. Dočkala se však i Lípa, Slaný našel na konci přesilovky Tichého, který z dálky vymetl šibenici, 2:3. O tři minuty déle Boleslav opět odskočila další nenápadnou akcí, Vavro nahodil a Kotrbatý tečoval přesně k tyči. Další změnu stavu již třetina nepřinesla, FBC se nevyvedla druhá přesilová hra za vyloučení Vavra na druhé straně si několik jistých zákroků připsal Ponomarev.

Vstup do třetí třetiny České Lípě nevyšel, během krátké chvilky inkasovala dvě branky z hole Boušky a poté Baudische, který využil netěsné domácí obrany a zvyšoval mezi čtyřmi bránicími hráči již na 2:6. Prvoligový nováček však nesložil zbraně, vysunul obranu a začal si vytvářet stále více šancí. Jednu z nich založil rychlým výhozem Ponomarev na Jirsu, který se trefil přesně nad rameno Körbera. O minutu bylo ještě veseleji,Merlíček jednou rukou prostrčil míček pod boleslavským brankářem na Nováka, který jen doklepl do prázdné branky, 4:6. Zajímavý nápor však zhatil jasně nejslabší článek jinak pěkného a napínavého derby, rozhodčí viděli údajné sekání Slaného v brankovišti, k velké nelibosti domácích hráčů a publika si musel odsedět dvouminutový trest spojený s trestným střílením, ke kterému se postavil českolipský odchovanec Radek Gwuźdź. Ten však svůj tým zklamal, jeho střelu zastavila tyčka branky ruského bohatýra v českolipských službách. Domácí si tak museli poctivě odbránit vyloučení a do tlaku se mohli vrátit až za dvě minuty. Pět minut před koncem Slaný z výjezdu mířil jen do břevna, Merlíčkova dorážka skončila úplně na stejném místě a Körber tak mohl děkovat červené brankové konstrukci. Závěrečná power play však úspěch již zaznamenala, krásnou souhru šesti hráčů zakončoval ze středu Jansa, kterému nabil Vondráček, 5:6. Boleslav poslední tlak ustála, Bouška využil špatné náhry a bekendem přes půlku hřiště trefil osamocenou branku České Lípy. Boleslav si tak ve velmi tvrdém a zajímavém derby připsala do čtvrtfinálové skupiny tři body za výhru 7:5.

„Jsem rád za vyrovnané utkání, Boleslav měla trochu navrch, bylo dobré, že jsme za stavu 2:6 ještě zabojovali a utkání zdramatizovali. Pro nás to byl zápas mnoha zkušeností, pro soupeře dobrá příprava, myslím, že si zahráli“ zhodnotil utkání českolipský Slaný. „Před pěknou domácí návštěvou předvedla Lípa bojovný a poměrně vyrovnaný výkon, ale řekl bych, že rozhodly zkušenosti, které v rozhodující momenty byly na naší straně“zaznělo po utkání z úst boleslavského střelce Jaromíra Ekla.

branky (asistence): 04:21 Milan Tichý (Ondřej Mach), 28:36 Milan Tichý (Štěpán Slaný), 47:16 Jakub Jirsa (Ivan Ponomarev), 48:06 Jakub Novák (Jan Merlíček), 58:35 Dominik Jansa (Petr Vondráček) - 15:25 Pavel Bouška, 18:45 Lukáš Studený (Marek Štěpánek), 27:04 DmitryUglanov (Petr Salát), 30:19 Lukáš Kotrbatý (Ondřej Vavro), 41:30 Pavel Bouška (Jan Baudisch), 44:48 Jan Baudisch (Petr Salát), 59:03 Pavel Bouška

rozhodčí: Milan Baloun - Lukáš Čížek; vyloučení: 2:2; využití: 1:1;

diváků: 345;

zásahy brankářů: Ivan Ponomarev 33 - Daniel Körber 15; po třetinách: 1:2, 1:2, 3:3;