Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

FBC zvládl v Paskově roli favorita a je na čtvrtém místě

Florbalisté České Lípy vykročili do nového roku tou správnou nohou, na hřišti posledního Paskova neponechali nic náhodě a po výhře 11:4 se vrátili do první čtyřky 1. ligy mužů. Trochu tak vymazali nepovedené předvánoční dohrávky s Kladnem a Brnem, kdy propásli šanci vystoupat až na druhé místo v tabulce a definitivně si potvrdit účast v play off.

Paskov Saurians – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 4:11 (1:3, 2:5, 1:3)

I přes plnou soupisku domácího týmu bylo od úvodního buly zřejmé, kdo v nedělním utkání bude tahat za delší konec provazu, bohužel často však českolipský tlak končil na nedůsledné koncovce, která místo v prázdné brance končila daleko v autu. První branka tak přišla až v osmé minutě, Slaný uvolnil Merlíčka na středu, který z první prostřelil Mikesku, 0:1. Za minutu však nečekaně udeřilo na druhé straně, po nepovedeném volném úderu ukázal Paskov lekci z produktivity a jednoduchým přečíslením Žůrek srovnal. Ve třinácté minutě dostala Česká Lípa možnost ukázat svojí velkou letošní zbraň, v přesilové hře se zásluhou spolupráce nahrávajícího Motejzíka a zakončujícího Slaného měnilo skóre po dvaceti vteřinách početní výhody, 1:2. Na konci třetiny pak dal uklidňující branku opět Slaný, který prošel celé hřiště, tahem prostřelil paskovského brankáře Mikesku a stvrdil v poslední době málo vídané – FBC vyhrál první třetinu.

Vstup do druhé části byl pro FBC ukázkový a během pěti minut se tak skóre měnilo třikrát, nejprve Jeřábek dorazil Slaného střelu od mantinelu, poté Motejzík našel v přečíslení Tichého, který jedovatou střelou na první tyč nedal nikomu šanci a naposledy pak Motejzík po akci Merlíčka nadvakrát překonal Mikesku, 1:6. Vedení o pět branek však Lípu dokonale uspalo a v nevýrazné desetiminutovce měli navrch spíše domácí, kteří trestali zběsilé pokusy Lípy o další navýšení skóre. Nejprve Kurečka našel krásně Sedláka, kterému stačilo jen nastavit čepel a usměrnit míček do odkryté branky. Po necelé minutě přišel další trest, Zindulkase krásně trefil z úhlu a nedal Ponomarevovi žádnou šanci, 3:6. Brzdy po důrazném varování uklidnily hru a trpělivou rozehrou si došly k dalšímu navýšení brankového rozdílu, Jansa si dvakrát vyměnil se Slaným a jednoduchou střelou upravil na 3:7. Poslední slovo měl opět Slaný, vyloučený Zindulka strávil na trestné lavici jen půl minuty, v rychlé kombinaci prodloužil Tichý na Slaného, který se trefil přesně, 3:8.

Poslední část byla víceméně dohrávaná, oběma týmům bylo jasné, jak toto měření dopadne a i podle toho se hrála oboustranně bezstarostná hra. Ihned na začátku byl za sekání vyloučen Bezouška, v rozlítané přesilovce Paskova se však prosadila Lípa, Mlejnek mohl děkovat za krásnou náhru jednomu z domácích hráčů a svým obávaným příklepem nedal Mikeskovi pražádnou šanci. V polovině třetiny pak přišly dvě branky, každá padla na jedné straně, nedůslednou hru v brankovišti potrestali nejprve paskovští zásluhou Chalupy a na druhé straně pak Karel střílel z blízka přesně a trefil se pro sebe velmi nepříjemně, první branka v sezóně, která je umocněna desátým zásahem, 4:10. Chuť z lacinější branky si Karel spravil v poslední minutě, když chladnokrevně v samostatném úniku upravil na konečných 4:11.

Česká Lípa tak částečně splnila reparát za poslední nepovedená utkání a posunula se na čtvrté místo v průběžné tabulce, v sobotu ji čeká nevyzpytatelný Havlíčkův Brod, se kterým si definitivně může potvrdit účast v premiérovém play off.

branky (asistence): 09:33 David Žůrek (Radim Ivan), 33:27 Lukáš Sedlák (Lukáš Kurečka), 34:11 Jan Zindulka (Tomáš Kohút), 47:08 Ondřej Chalupa (Marek Švajný) - 08:13 Jan Merlíček (Štěpán Slaný), 12:54 Štěpán Slaný (Štěpán Motejzík), 18:33 Štěpán Slaný, 20:48 Martin Jeřábek (Štěpán Slaný), 23:15 Milan Tichý (Štěpán Motejzík), 25:03 Štěpán Motejzík (Jan Merlíček), 37:50 Dominik Jansa (Štěpán Slaný), 38:34 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 42:32 Lukáš Mlejnek, 51:23 Jakub Karel, 59:47 Jakub Karel (Štěpán Slaný)

sestava: Ponomarev (Knol) – Slaný, Tichý, Mlejnek, Vnuk – Jeřábek, Jansa, Mach, Motejzík, Merlíček, Novák, Jirsa, Bezouška, Karel

trenér: Jiří Stožický