Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Junioři: prohra s Chomutovem, výhra nad Vary

O víkendu naskočili do zápasů i českolipští junioři, kteří se představili ve druhé nejvyšší soutěži po smolném pádu z juniorské extraligy. Hned v prvním svém utkání nastoupili proti spolufavoritovi z Chomutova.

Junioři:

FBC Autodrom Česká Lípa – FBC 98 Chomutov 2:4

Souboj dvou kandidátů na postup do baráže byl téměř celý zápas naprosto vyrovnaný, Česká Lípa se mohla radovat již ve druhé minutě, když Šeberův nához do branky dorazil Jansa. Chomutov však dokázal rychle reagovat, ihned po buly vzal na sebe zodpovědnost Štěrba, prošel po pravém křídle a prostřelil Malce, 1:1. Na další slepené branky se čekalo do deváté minuty, nejprve o sobě dal vědět Chomutov v podání zakončení Andrleho, o pár vteřin později zaúřadovalo duo Mach – Jansa, první jmenovaný otřel svůj bekend pomocí všech tyček Šantorovi klece – 2:2. Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnaný florbal se zajištěnou obranou, nikdo se tak nemohl divit, že třetinové skóre zůstalo nezměněno. Do poslední části vstoupila aktivněji Česká Lípa, zatlačila Chomutov na vlastní obranou půlku a odstřelovala jejich brankáře, ten si však v sobotu vybral svůj šťastný den, postavil branku na správné místo a i díky několika tyčím doslova vychytal výhru svému týmu. Chomutov totiž dokonale využil heslo, nedáš – dostaneš a po dvou rychlých kontrech otočili výsledek zápasu pro sebe!

FBC Autodrom Česká Lípa – FB Hurican Karlovy Vary 7:3

Ve druhém utkání sezóny si českolipský tým nechtěl nepřipustit žádné komplikace a jít si rázně za tříbodovou výhrou. Komplikace přišly však hned na začátku, ve čtyřicáté vteřině se prohnal obranou Horký a poslal Západočechy do vedení. Favorit utkání však v první třetině výsledek rychle otočil, nejprve využil přesilovou hru Hřebřina, poté se trefily obě pravá křídla, nejprve Kubíček a poté po krásném odskoku o tyčku Nápravník, 3:1. Ve druhé třetině ještě vykřesaly jiskřičku naděje Vary, když z přesilovky potrestaly tvrdý zákrok Šebery. I průběh druhé části však dopadl jako ta první, Česká Lípa vstřelila opět tři branky, o dvě se postaral Hřebřina, který tak zkompletoval hattrick a o jednu benjamínek týmu Matějíček. V poslední části byly k vidění jen dvě branky, Mach a Olivierus zatížili spravedlivě skóre a upravili ho na konečných 7:3, více než dva trefy však bylo zajímavé sledovat souboj hostujícího brankáře a českého reprezentanta Helikse a forvarda Jansy. Heliks i přes sedm obdržených branek zachytal famózně a v závěru si několikrát vychutnal českolipského střelce.

Sestava a body: Malec, Nerad – Šebera (0+1), Vojíř, Pastor (0+2), Kotera (0+1) – Mach (2+0), Jansa (1+3), Kubíček (1+0), Nápravník (1+0), Hřebřina (3+0), Matějíček (1+1)

Trenér: Štěpán Slaný, Jiří Nágr