Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Muži posedmé za sebou neporaženi

V sobotu odjížděli českolipští florbalisté k dalšímu ligovému utkání do Ostravy s cílem zajistit si třetí místo a zároveň zůstat v souboji o místo druhé. Nečekalo je nic lehkého. Vzhledem k tomu, že junioři měli na programu důležité utkání, tak do Ostravy odjelo jen jedenáct nejstarších hráčů a zdaleka ne všichni v ideálním zdravotním stavu.

K zajímavosti utkání přispíval i fakt, že domácímu týmu šlo doslova o všechno a v případě porážky, by pro něho brány play off zůstaly zřejmě zavřené.

1.MVIL Ostrava – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Díky úzkému kádru bylo jasné, že v případě špatného vstupu do utkání by se těžko hledali síly na otáčení, proto se FBC od úvodu spoléhalo na dobrou defenzivu a rychlé protiútoky. Možná i proto vyšla první třetina téměř dokonale. Hned v první minutě poslal z vlastní poloviny svůj pověstný projektil Tichý, který domácí brankář jen vyrazil k Merlíčkovi, pro kterého nebylo problém z dorážky otevřít skóre.Ještě veseleji bylo v páté minutě. Lípa dostala výhodu přesilové hry, kterou využil už po 12 sekundách Vnuk. Po této brance se začali dostávat do hry i domácí, veškeré jejich útoky se však rozbíjeli o pevnou obranu v čele s výborným Ponomarevem. A tak udeřilo opět na druhé straně. Účet první třetiny uzavřel Procházka, jehož tečovaná střela skončila za bezmocným Kořínkem – 3:0.

Druhá třetina začala náporem domácích hráčů. Česká Lípa se se zbytečně zbavovala balonku a tak zákonitě přišel trest. Jankulár překonal přesnou střelou Ponomareva, který inkasoval ve florbale po neuvěřitelných 133 minutách. Když hned minutu na to v přesilové hře snížil někým nekrytý Kasinec na rozdíl jedné branky, celá hala čekala velký nápor domácích. Opak byl však pravdou. FBC začal hrát víc s míčkem, přidal pohyb a domácí nápor byl rázem pryč. Když pak skončil až v síti po výborně cloně nához Tichého šlo se do kabin s dvoubrankovým vedením 4:2.

Závěrečná část byla ve znamení dobývání lipského obraného bloku. Hosté dobře zahustili střední pásmo, když vybojovali balonek tak si ho vážili a snažili se s ním hrát co nejdéle. I proto se domácí tým nedostal do většího tlaku a v samém závěru se mu podařilo jen snížit na konečných 3:4.

Česká Lípa si díky vítězství zajistila jistotu třetího místa po základní část, a pokud v závěrečném kole doma proti Litvínovu získá aspoň o bod víc než Znojmo v Pelhřimově, může se posunout na místo druhé.

branky (asistence): 28:50 Petr Jankulár (Marek Matejčík), 30:01 Tomáš Kasinec (Marek Matejčík), 57:57 Marek Matejčík (Tomáš Kasinec) - branky (asistence): 01:07 Jan Merlíček (Milan Tichý), 04:51 Radovan Vnuk (Štěpán Motejzík), 15:35 Petr Procházka (Milan Tichý), 34:13 Milan Tichý (Jakub Jirsa)

Vyjádření trenéra(Jiří Stožický): „ Vzhledem k okolnostem jsme sehráli utkání velmi chytře a takticky. Až na výpadek v prvních deseti minutách druhé třetiny jsem byl spokojen. Takových výpadku se musíme vyvarovat, protože by nás to mohlo stát zápas v nejmíň vhodnou dobu. Kluci nechali na hřišti všechno a podali dobrý týmový výkon. Už se moc těšíme na play off, do kterého doufám nastoupíme už v plné dostupné síle “