Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Béčko Arsenalu potrénovalo v Mnichově Hradišti

O sobotním odpoledni se na přírodní trávě střetl mnichovohradištský sportovní klub s českolipskou rezervou. Terén byl mokrý, ale jinak dobře upravený. Na domácích bylo vidět, že již mají na přírodní trávě více odtrénováno. Domácí jsou účastníkem I. A. třídy.

Mnichovohradištský SK – Arsenal Česká Lípa B 1:2 (1:0)

První vážnější šanci si vytvořil českolipský tým, kdy Bečvařík přihrál Švecovi, ten sklepl míč k Řehákovi, jenže ten mířil do gólmana. Stejně se vedlo Bečvaříkovi, kdy po centru Švece z rohového kopu hlavičkoval též do náruče gólmana Moce. Ve 14. minutě vyzkoušel pozornost českolipského gólmana Bahníka Hrdina. O čtyři minuty později musel odkopem řešit nebezpečnou situaci Rataj, poté co se před Bahníka cpal Hrdina. Před dvacátou šestou minutou dvakrát zahrozili domácí, Bahník byl vždy připraven. Jenže při dalším pokusu Hubače již kapituloval, kdy mu obrana nechala dost času ke střelbě – 1:0. Po půl hodině hry se za obranu dostal Hrdina a vystřelil přízemní střelu, kterou Bahník v pádu nohama vyrazil. O čtyři minuty později spálil svoji šanci domácí  Hruška, když poslal míč hlavou nad branku z hranice malého vápna. V závěru prvního poločasu Vodrážka těsně minul Mocovu branku z trestného kopu.

V prvních patnácti minutách druhé půle se toho moc na hřišti neudálo. Oba celky hrály převážně ve středu hřiště. Poté se dostali domácí do dvou šancí, nejprve poslal nepříjemnou střelu na Bahníka Krejza a o tři minuty později po přečíslení obrany se snažil Sameš přehodit gólmana, mířil nad branku. Vyrovnání se českolipští dočkali v 65. minutě, kdy Řehák předvedl nádherný slalom od půlky hřiště, na jehož konci byla přesná střela k levé tyči Mocovy branky – 1:1. O pět minut později Řehák zatáhl balón po levé straně do vápna, jeho následný centr na volného Kaňkovského vystihl domácí Hrdina, který poslal míč do bezpečí. V 73. minutě zahodil domácí Hruška svoji největší šanci, kdy jej z pravé strany našel ve vápně Hubač, jenže ten nikým neatakován mířil nad branku. I při další šanci se Hruškovi nedařilo, jeho nájezd vychytal opět Bahník. Hned z protiútoku šla Lípa do vedení 2:1. Šťastným střelcem byl Kaňkovský, který hlavou přehodil gólmana Moce. Poté ještě domácí obránce vyhlavičkoval z brankové čáry Bečvaříkovu střelu hlavou. V poslední minutě se snažil o srovnání skóre Lakatoš, mířil ke štěstí českolipských těsně vedle pravé tyče.

Branky: 26.Hubač - 65.Řehák, 80.Kaňkovský.

Sestava: Bahník - Bečvařík, Košek, Rataj (46.Půlpán), Pohorský (46.Měšťan) - Švec, Moravčík, Vodrážka, Řehák - Šanda, Kaňkovský.

Domácí trenér Menšík k utkání řekl: „Dnešní zápas hodnotím kladně, hrálo se na těžkém terénu. Myslím si, že jsme si s účastníkem krajského přeboru vytvořili dost šancí. Bylo to o tom, kdo dá více gólů.“

Českolipský trenér Bohuslav Najman k tomu dodal: „ Myslím si, že jsme do utkání vstoupili dobře, pak jsme po našich hrubých chybách dostali pod soupeřův tlak. Možná, že to bylo přírodním terénem, na kterém jsme byli poprvé. V prvním poločase byl soupeř lepší, my zase ve druhém, i když soupeř stále hrozil.“