Hudební tipy říjen

Verze pro tisk |


Emma Larsson Quartet
Emma Larsson, skladatelka a především jazzová zpěvačka se skvělým napojením na publikum a vrozeným darem vědět, kdy ubrat a kdy naopak přidat na výrazu, vyrazila na české turné, na kterém ji doprovází osvědčení a ve středoevropském kontextu výjimeční hráči. Závan nejlepších newyorských jazzových klubů je tu. 
9. 10., 20:00, U bílýho černocha

Lípa Musica 2019: Mystérium
Renomovaná německá houslistka a respektovaná freiburská profesorka Julia Schröder přednese společně se svým barokním ansámblem Lautten Compagney Berlin slavné Růžencové sonáty jednoho z největších houslových mistrů 17. století Ignaze Franze Bibera.
11. 10., Prysk, kostel sv. Petra a Pavla, autobusová doprava

Lípa Musica 2019: Dialog lidského hlasu a strun
Violoncello představuje ideální nástrojový protiklad ke zvuku mužských hlasů. Vydejte se na hudební pouť od středověku po 20. století v jedinečně niterné atmosféře plné duchovní meditace a reflexe spolu s rezidenty festivalu, renomovaným vokálním souborem Schola Gregoriana Pragensis a s neméně slavným violoncellistou Jiřím Bártou.
13. 10., Ústí nad Labem, kostel Nanebevzetí Panny Marie, autobusová doprava

Udi Shlomo: The Diaspora House
Norský bubeník, aranžér a skladatel původem z Izraele začal před 6 lety sbírat židovskou hudbu ze všech koutů planety. Její vlivy, motivy a nálady poté přenesl do vlastních úprav, které kombinují jazz a hudbu z celého světa. Vzniká tak hřejivá a energická hudba s bohatými melodiemi a rytmy.
16. 10., 20:00, U bílýho černocha

Lípa Musica 2019: Magická dokonalost
Violoncellista Julian Steckel je autoritou ve svém oboru a široce přijímán jako jeden z předních violoncellistů naší doby. Oplývá technickou dovedností, citlivostí, charismatem i intuicí. Steckel z klasické hudby uvolňuje onen ohromný potenciál energie a publikum při jeho koncertech pociťuje magický příval emocí. 
19. 10., Zámek Doksy, autobusová doprava

Slet bubeníků – Bubny léčí
Letošní koncertní program bubenických mistrů v čele s Pavlem Fajtem je vytvářen s ohledem na magickou sílu bubnů, šamanských rituálů, pozitivní a laskavé energie. Letos poprvé je publikum předem vyzýváno, aby si přineslo svoje bubínky, chřestidla či zvonce, aby mohl být na závěr pořádný bubnový mejdan.
21. 10., 19:00, Divadlo Nový Bor

Lípa Musica 2019: V mlhách
Klavírista Miroslav Sekera okouzluje posluchače excelentní technickou přípravou, plně soustředěným výkonem, pokorným projevem bez laciných vnějškových efektů a především hloubkou prožitku a porozuměním každému dílu, kterým přišel své publikum oslovit – v případě festivalového programu Janáčkem, Czerným a Chopinem.
25. 10., Šluknovský zámek, autobusová doprava

Rudy Linka Across Trio & Elisabeth Lohninger Quartet
Výjimečný hudební večer s dvěma skvělými koncerty. Bravurní kytarista Rudy Linka, pro kterého je Černoch takřka domácí scénou, a americká zpěvačka Elisabeth Lohninger, majitelka vzrušujícího a emotivního hlasu společně se svými spoluhráči rozjedou večer v rytmu jazzu a soulu.
27. 10., 20:00, U bílýho černocha
 

 

 

 

Nahoru