Celostátní tenisový turnaj v baby tenisu

Již druhý den nového roku se ve Sportovním centru pod záštitou SK Matchball uskutečnil celostátní tenisový turnaj v baby tenisu. Jedná se o kategorii dětí ve věku mezi 8 a 9 lety. Turnaje se zúčastnil maximální možný počet hráčů a hráček, a sice celkem 24.

Nejprve se děti utkaly v 6 skupinách, vždy po 3 zápasech. Následné umístění v tabulkách bylo klíčem pro sestavení tzv. pavouka, kde se již hrálo vyřazovacím způsobem.

Do turnaje nastoupilo celkem 6 domácích hráčů a hráček: V.Steinz, T. Fanta, M. Franeta, N. Jeníková, T. Sertičová a A. Kec.
Marco Franeta sice vyhrál svou skupinu, ale v prvním kole pavouka narazil na svého týmového kolegu Adama Kece, se kterým prohrál 1:4.
Viktor Steinz v prvním kole bohužel prohrál s budoucím vítězem celého turnaje a se soutěží se musel rozloučit.
Nešťastným losem se v prvním kole utkaly i dvě naše dívky Tereza Sertičová a Nikola Jeníková. Velmi vyrovnaný zápas musel za stavu 3:3 rozhodnout až tie-break, ve kterém Tereza zvítězila 7:4.

Nejlepším naším zástupcem se stal Adam Kec, který vybojoval v náročné konkurenci fantastické 3. místo a boj o nejvyšší příčky mu utekl jen o 2 míče, když v semifinále podlehl až v tie-breaku. Gratulujeme!

Vítězem turnaje se stal hráč pražské Sparty Kryštof Komínek, který ve finále porazil Filipa Dvořáka 4:0, a potvrdil tím celkovou dominanci v turnaji, kdy ze 7 zápasů prohrál pouze jediný game.

Celý turnaj proběhl ve velmi pohodové atmosféře a byl jak dětmi, tak rodiči pozitivně hodnocen. O dalších akcích Vás budeme i nadále informovat.